O nás

Blyweert Aluminium je Belgický výrobca prémiových hliníkových systémov. Naša spoločnosť pôsobí oficiálne na európskom trhu od roku 2008 s oficiálnym uvedením na veľtrhu Polyclose. Predchádzalo tomu mnoho rokov tvrdej práce vo vývoji moderných hliníkových systémov. Vďaka možnosti vytvoriť kompletný sortiment systémov "od nuly" mohli vývojári využiť príležitosť vyvarovať sa chýb z minulosti a prispôsobiť sortiment súčasným požiadavkám zákazníkov.

Od roku 2008 nastal veľmi dynamický rozvoj našej spoločnosti. Holding Blyweert aluminium má už výrobnej haly v Belgicku, Holandsku, Poľsku, Veľkej Británii a Francúzsku.

„Exactly your profile” („Presne tvoj profil”) je heslo, ktoré Blyweert aluminium cielene vybral na popis svojej filozofie práce. V našej spoločnosti staviame na dynamické a odborne vykonanej práci s perfektnými znalosťami hliníkových systémov, technológií a logistiky. Našou prioritou je optimálna spolupráca so spracovateľmi a výrobcami hliníkových okien, dverí LOP aj atypických konštrukcií. Pracujeme „Na mieru” každého výrobcu a koncového zákazníka.

Transport

Motorom pre naše podnikanie sú spracovatelia. Za pomocou našich systémov produkujú okná, dvere, posuvné dvere, svetlíky, siete proti hmyzu, kompletné zimné záhrady aj zložité fasádne steny. Vďaka kombinovateľnosti systémov zaručuje Blyweert aluminium individuálny prístup, vytvorenie konštrukcií podľa parametrov a požiadaviek investora, dlhú životnosť, krásny dizajn, úsporu energií a bezpečnosť.

Sledujeme trendy a uvádzame inovácie, zavádzame informačné systémy, vybavenosť a kvalitu výrobných technológií. Z týchto inovácií profitujú naši spracovatelia rovnako ako koncový klient. Naše hlavné ciele sú uľahčiť spracovanie, zaistiť dokonalú funkčnosť a tým zaistiť vysokú úroveň kvality života.

Blyweert aluminium sa snaží vytvoriť stabilnú spoločnosť s perspektívou dlhodobého rozvoja vo vybraných krajinách v Európe a západnej Ázii.

Spokojnosť zákazníkov je naším spoločným cieľom. Pre zaistenie harmonickej spolupráce vo všetkých fázach našej činnosti prevádzame pravidelné školenia, kontroly pracovísk a dodržiavania výrobných postupov a kvality vyrábaných prvkov. Všetky vzniknuté chyby analyzujeme a predchádzameďalším stálym rozvojom a zlepšovaním pracovných procesov.

Blízky kontakt so zákazníkom nám umožňuje lepšie porozumieť ich potrebám a prispôsobiť sa jeho očakávaním.

V rámci svetového trhu zamestnáva spoločnosť celkom 3 000 zamestnancov. Na českom a slovenskom trhu sú systémy Blyweert aluminium zastúpené od roku 2011.

Lakovňa:

Disponujeme jednou z troch najmodernejších zvislých lakovacích liniek v strednej Európe.
Vďaka plne automatickej ekologickej prevádzke s minimálnymi odpadmi máme v štandardnej cene 130 odtieňov farieb RAL. Výdatnosť tejto linky je 20 ton hliníkových profilov za deň. Ďalej disponujeme vodorovnou lakovňou pre malé série, alebo plechy, a modernou lakovňou na príslušenstvo.
Vďaka špičkovej kvality práškového lakovania, testovacie chemickom laboratóriu, certifikátu Qualicoat a záruke 10 rokov lakujeme okrem iného aj profily pre konkurenčné hliníkové systémy.

Blyweert lakovňa Blyweert lakovňa
Blyweert lakovňa Blyweert lakovňa

Ohýbanie profilov:

Ohýbame okenné, dverové aj fasádne profily ako v horizontálnom, tak aj vo vertikálnom smere. Pred samotným ohýbaním sú profily špeciálne „zrolované” aby nedochádzalo k deformáciám, a bolo zamedzené prípadnej degradácii profilov tmelením. Zákazník preto dostane presný výrobok.

Výroba profilov:

Aby sme mohli v krátkom čase dodať spracovateľovi objednaný materiál, využívame v plnej miere vlastnú extrúznu linku na výrobu hliníkových profilov. Vďaka tomu môžeme operatívne meniť výrobný program a ponúknuť zákazníkovi profily v atypických dĺžkach, alebo vyrobiť profil na mieru.

Školiace zázemie:

V našom školiacom centre vykonávame pravidelné školenia pre spracovateľom na nové systémy, vďaka digitálnemu strojovému vybaveniu sme schopní prezentovať a zaškoliť na výrobu vo vysokej kvalite a pomôcť odberateľovi nadimenzovať najoptimálnejšie jeho vlastný výrobný proces.

Blyweert

Naše hlavné zásady sú:

  • Tvoríme produkty podľa najnovších trendov a priania zákazníkov.
  • Odborné konzultácie s potenciálnymi užívateľmi našich výrobkov pred samotným návrhom a neskoršie výrobou je samozrejmosťou.
  • Navrhujeme jedinečné výrobky s vlastnosťami, ktoré sú v dnešnej dobe vyhľadávaným nadštandardom. Vlastnosťami naše produkty vynikajú nad konkurenčnými systémami.
  • Staviame na našej dobrej povesti a spokojnosť koncových užívateľov patria medzi naše priority.
  • Naše produkty sú ekologické. Využívame prevažne recyklovateľné materiály a v spojení s dlhovekosťou, bezúdržbovosťou a moderným dizajnom sú naše výrobky vyhľadávané v súčasnej architektúre.